Hakkımızda

Kurumumuz Hakkında

2007 yılında Kocaelin'de Anaokulu ve Gündüz Bakım Evi olarak eğitim-öğretime başlayan okulumuz 2009 yılında Yenişehir Mahallesinde, 2. Şubesini ve 2012 yılında ise Gündoğdu şubesini açıp faaliyetini sürdürmektedir. Okullarımızda derslik, kütüphane, uyku odası, spor salonu, yemekhane-mutfak ve idari odalar bulunmaktadır. Okul öncesi olarak hizmet veren Kurumumuz, kaliteli öğretmen kadrosu, tam donanımlı binası, eğitim öğretim ortamında kullanılan materyallerin çeşitliliği ve bolluğu açısından örnek bir okuldur. Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin gerek akademik gerekse sosyal faaliyetlerde gösterdikleri başarılar, Okulumuza olan talebi her geçen gün artırmıştır. Okulumuzun depreme karşı dayanıklılığı Özel Yapı denetim kurumu tarafından onaylanmış olup eğitim ve öğretime devam etmektedir.
 


Misyonumuz

Okul öncesi eğitim ve öğretimde yeni gelişmeleri takip ederek çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyici çalışmaları yaparak insan gelişiminin en hızlı olduğu kritik dönemleri de kapsadığı yıllarını en iyi şekilde değerlendirerek. Mutlu, verimli, kendini yetiştiren bireyler için gerekli olan temeli oluşturarak, sevgi esaslı, paylaşma, güven, adalet anlayışı ile olumlu iletişim ortamında, eğitimi doğrudan yaşamın kendisi olarak kabul edip planlı ve sistemli bir eğitim yaşamı düzenlemek Milli, manevi, ahlaki değerlerle saygı çerçevesine bilgiyi davranışa dönüştürüp kendini ifade eden bireyler yetiştirmek ve çocuk- aile- okul- çevre işbirliği içinde uygulamak.


Vizyonumuz

Okul öncesi çocuklarımızın gelişim düzeylerini ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren keşfetmeyi destekleyen eğitim anlayışı ile değerlerimize sahip çıkarak ve aile katılımı desteği ile ulusal ve uluslar arası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir kurum olmakta devam etmektir


  Kalite Anlayışımız

   Eğitim hizmetlerinin bazı önemli özellikleri;1- Kullandığımız ürünler yerli malı, sağlıklı, ilgili makamlarca onaylanmış oyuncaklar ve oyun grupları kullanılır.

   2- Beslenmede organik besinler kullanılır ve yiyecekler bu esaslara göre hazırlanır.
3- Mutfağa daima menşei belli birinci kalite ürünler girer.
4- Mutfak her gün hijyen kuralları esasına göre temizlenir ve kullanılır.
5- Tam gün psikolog çalışır.
6- Çocuklarımızın gelişim durumu sürekli değerlendirilir.
7- Sınıflarımız devamlı temizlenip hijyenleri sağlanır.
8- Devamlı tuvalet temizliği konusunda teyzelerimiz görevlendirilir.